Otroci odraščajo in vsaka izkušnja, ki jim pride naproti jih obogati in lahko vpliva na bodoče ravnanje otrok kot odraslih ljudi. Ker so drobci teh izkušenj nadvse pomembni, je zatorej pomembno, da odrasli otroke na poti odraščanja opolnomočimo in opremimo z vrednotami, ki nekaj veljajo. In ena od takšnih vrednost je sigurno, da cenimo in spoštujemo starostnike, ki so pomembni del našega neposrednega okolja in širše družbe. Starostniki so babice, dedki, so ljudje, ki predstavljajo naše korenine, dediščino in bogat vir znanja in izkušenj. Deležu tega so naši najmlajši bili izpostavljeni ob neposrednem srečanju z varovanci doma Lipa, ki so se podali na »sprehod za spomin«. Gre za sprehod varovancev doma Lipa s svojimi negovalkami, s katerim so poleg koristi za zdravje, ki jih sprehod omogoča, širšo javnost ozaveščali o demenci. Otroci so se z varovanci doma Lipa rokovali, jih pozdravili, jim v spomin izročili risbice, ki so jih narisali zanje, ter ob koncu zapeli pesem, katere refren je s pomembnim sporočilom odzvanjal še nekaj časa: Ni pomembno kaj je kdo, vsem srce utripa in s ponosom še naprej, skupaj smo ekipa!

Katja Krevh in Ditka Rednak