V preteklem šolskem letu smo postali gozdni vrtec in se povezali z drugimi gozdnimi vrtci po Sloveniji v Mrežo gozdnih šol in vrtcev pod okriljem Inštituta za gozdno pedagogiko. Načrtno smo izvajali  gozdno pedagogiko in tedensko zahajali v gozd. Skozi vse letne čase nam je gozd ponujal neizmerno bogate čutne izkušnje. Narava otroke sama motivira in privabljala, da izkoristijo vsak trenutek za gibanje in raziskovanje. V gozdu prevladuje izkustveno učenje, pri katerem vzpostavljamo osnove za bolj kompleksno razumevanje sveta. Gozd predstavlja dinamičen svet z neskončno vzorci, količinami, barvami, besedami in zgodbami. Da bo teh zgodb še več, smo v mesecu septembru pričeli z ureditvijo gozdne igralnice. V gozd smo začeli prinašati vsakodnevne predmete in pripomočke s katerimi smo opremili gozdno kuhinjo. Do konca šolskega leta imamo v načrtu še nekaj drugih kosov gozdnega pohištva in stalne didaktične igre v gozdu.

Mihaela Zimšek in Lavra Prosenak