Sem jaz, si ti, mi vsi gradimo prijateljstvo. Zopet smo prišli nazaj v Kompole, kjer so se nam v skupini Mavrični palček pridružili mlajši otroci. Po dolgih počitnicah so nekateri otroci komaj čakali, da srečajo svoje prijatelje. Začetek septembra nas je božalo toplo sonce, zato smo veliko časa preživeli zunaj na našem igrišču. Prijatelj, kot si ti je bila pravljica, s katero smo se navezali na našo temo o prijateljstvu. V knjigi postaneta dobra prijatelja veverica in ptič, čeprav sta si zelo različna. Pravzaprav nas različnost bogati in hkrati povezuje. Le sprejeti, si pomagati in spoštovati moramo drug drugega. V krogu je vrvica potovala od prijatelja do prijatelja. Potrebna je bila pozornost držati več vrvic hkrati. Otroci so se preizkusili v spretnosti plazenja pod mrežo prijateljstva. Že naše dlani so tako različne smo opazili, ko smo naredili odtise. Naredili smo zapestnice prijateljstva. Otroci so na tanko vrvico nizali hama perlice. Zapestnica je končana krasila roko prijatelja. Otroci so naslikali svojega prijatelja in slike razstavili.. Naučili smo se dve pesmici in sicer Gradim prijateljstvo in Prijateljska. Prijateljstvo uči otroka različnih vlog, sprejemanja kompromisov, kreganja in pobotanja, deljenja in sočutja. Ko se morata dva otroka dogovoriti glede poteka igre, kdo bo prej na vrsti se pravzaprav učita pomembnih življenjskih lekcij.

Karmen G. Žgank in Ana Kupec