V poletnih mesecih v našem vrtcu skrbimo za realizacijo ciljev projekta Varno s soncem, s katerim ozaveščamo otroke in tudi starše o preventivnem ravnanju in zaščiti pred negativnimi vplivi sonca. Naš vrtec ima zaradi ugodne lege možnost koriščenje večjih osenčenih igralnih površin in tudi gozda, ki jih otroci koristijo za igro v času bivanja na prostem v poletnih mesecih.

V prvih vročih dneh, ki že nakazujejo dolgo pričakovano poletje, pa smo v vrtcu poskrbeli za še eno osvežitev, in sicer smo si Svetlo zeleni palčki pripravili in privoščili domačo sladko limonado. Pripravili smo si limone, na vrtčevskih gredicah nabrali meto, limone iztisnili, poizkusili ali so dovolj kisle in razmišljali, kako bi limonado lahko posladkali, da bi bila še slajša. Otroci so se hitro spomnili na regratov med, ki smo ga sami pridelali v vrtcu iz nabranih regratovih cvetov in ki lahko na bolj zdrav način nadomesti sladkor. Naša limonada je tako potrebovala samo še nekaj časa v hladilniku, nato pa smo jo na dušek spili. Še dobro, da imamo še dovolj regratovega medu, saj v vrtcu pričakujemo dolgo in vroče poletje in s tem toliko več razlogov za še kakšno limonado!

 

      Katja Krevh in Ditka Rednak

                                          

 

                                

                               

                        

    

       

(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 2)
Dostopnost