V vrtcu Lipa smo v sklopu meseca športa tudi v tem šolskem letu izvedli »Teden športa«. Letošnja rdeča nit tedenskega projekta je bila »Mini olimpijada«, ki smo jo močno podkrepili s prihajajočimi poletnimi olimpijskimi igrami. Športna zabava za otroke je potekala na ravni celotnega vrtca. Tako kot vsaka olimpijada je bila tudi naša sestavljena iz treh osnovnih sklopov: olimpijski protokol z olimpijsko zastavo, baklo in prižig olimpijskega ognja, izvedba športnih izzivov in zaključek z gosti ter podelitvijo zasluženih diplom. Skozi ves teden so se zvrstile različne športne dejavnosti in aktivnosti: spretnosti poligon z ovirami v gozdu, zabavne igre z vodo, vožnja s kolesi, skiroji in tricikli, orientacijski pohod in iskanje skritega zaklada. Med tednom nam je pošteno zagodlo deževno vreme, tako da smo del aktivnosti prestavili za teden dni. Na četrtkov zaključek olimpijade smo k sodelovanju kot aktivne udeležence povabili tri goste in sicer nogometnega trenerja Matjaža Štancarja, državno prvakinjo v dvoranskem futsalu Dejo Adamič in igralca hokeja Leva Rumpfa. Teden športa je ves čas potekal v duhu »Pomembno je sodelovati in ne zmagati!«. Mali nadobudni športniki vrtca Lipa so v vseh ponujenih dejavnostih uživali in se pošteno razgibali. Ob tako vročem tednu pa ni smelo manjkati nekaj sladkega … sladoled, seveda!

 

Več fotografij najdete v naši galeriji    https://vrtec-lipa.si/galerija-2/nggallery/solsko-leto-2023-23/zakljucek-mini-olimpijade

Klavdija, Maruša, Mojca in Anja

 

 

            

            

                                                   

          

 

(Skupno 117 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost