Že v prejšnjem tednu, so se v našem vrtcu Lipa Štore odvijale različne dejavnosti, pogovori v sklopu Podnebnega teka. Vse te dejavnosti in aktivnosti, pa povsem sovpadajo z današnjim posebnim dnem. 22.4.2024- SVETOVNI DAN ZEMLJE.

Zato je v naših oddelkih ponovno tekel pogovor o tem, kakšen je odnos človeka do narave, kako je pomembno, da ohranjamo naš planet čist in da ga je potrebno varovati ter na kakšne načine lahko vsak od nas prispeva k ohranjanju okolja, narave. Pri vprašanjih in spodbujanjih k mišljenju o ohranjanju našega planeta, smo prišli tudi do najrazličnejših odgovor kot npr. :

Vzg. vpraša: Kaj je čistilna akcija?

Odgovor dečka: Da poberemo smeti iz našega gozda in okolice, tako bo narava vesela.

Da nismo ostali samo pri pogovoru, so sledila tudi dejanja, kjer smo se vzgojiteljice in otroci podali v okolico vrtca in izvedli čistilno akcijo, sejali cvetlice v škornje, ki so jih darovali starši otrok, uredili gredice ter sejali v lončke ter opazovali rast le teh. In predvsem naravnani v usmerjenost otrok k samemu opazovanju narave, kaj nam ponuja.

Otrokom približamo in jih spodbujamo do spoštljivega odnosa do narave, saj smo vsi mi le del nje.

Evelin Podgoršek