Rdeči palčki smo se v sredo, 24.5.2023, takoj po zajtrku odpravili na izlet z vlakom. Naš cilj je bil Znanstveno-zabavni park TEHNOPARK Celje, ki se nahaja v samem mestnem jedru. Pot nas je vodila peš do železniške postaje Štore, kjer smo imeli predvideni vlak ob 9.23 uri. Tako otroci kot vzgojiteljice smo bili tako vznemirjeni, da nas še deževno vreme ni motilo.

Večina otrok se je prvič peljala z vlakom, pa četudi je bilo to sama dvakrat po 4 min, Štore – Celje in Celje – Štore. 

Skozi raziskovanje, igro in eksperimentiranje že pri najmlajših spodbujamo zanimanje za naravoslovje in znanost. Otroci so v Tehnoparku doživeli edinstveno interaktivno izkušnjo, ki je v kombinaciji z izobraževanjem ključ do osvojitve znanja. Spoznali smo znanstvenico Ano in gosenico Fani, ki sta nas popeljali skozi vesolje, ekologijo, matematiko in naravoslovje: Planetarij, Ločevanje odpadkov, Robot Teo, Zdrava prehrana, Jaz v milnem mehurčku in Gradim in se učim!

Nazaj smo se vračali z vlakom ob 11.25 uri in se v vrtec vrnili še pravočasno za kosilo. Polni pozitivnih občutkov smo prijetno utrujeni odšli domov!

 

Klavdija in Magda 

                                  

 

                    

                                                               

 

(Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost