Na krasen jesenski dan, v sredo, 20. oktobra 2021, smo se Svetlo zeleni palčki odpravili na jesenski izlet proti Pečovju. Pot nas je vodila skozi gozd proti Sankaški progi, kjer smo se ustavili tudi pri izviru vode ter ugotovili, da je voda zelo mrzla. Ker se z otroki veliko pogovarjamo o tem, kako so ljudje živeli nekoč, so otroci hitro našli kar nekaj predlogov, kako in zakaj so ljudje včasih koristili izvir vode, saj voda v vsaki hiši ni bila na voljo. Pot skozi gozd, ki je polna ovir in gibalnih izzivov, je poskrbela za pridobivanje gibalnih spretnosti, ob enem pa nudila obilico zvokov, ki so jim otroci prisluhnili in skušali ugotoviti, kaj se sliši. Na poti do cilja smo se ustavili tudi pri Davidovi babici, kjer smo si malo odpočili in se posladkali s piškoti in sokom, ki nam ga je prijazno ponudila.
Naš cilj je bila s soncem obsijana klopca na robu gozda, kjer smo si vzeli več časa za počitek, praznjenje nahrbtnika in tekalne igre. Jesenski izlet Svetlo zelenih palčkov je bil poseben še zaradi spontanega hranjenja črede ovac, kar nam je omogočil Matijev dedek. Otroci so tako za trenutek stopili v Kekčeve čevlje!

Katja Krevh in Ditka Rednak

(Skupno 112 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost