Začetek obiskovanja vrtca je za nekatere otroke prva daljša ločitev od staršev. Otroci se srečajo z osebami, ki jih še ne poznajo, seznanijo se z novimi prostori vrtca in ritmom življenja v skupini. Nekateri otroci z ločitvijo od staršev nimajo večjih težav, spet drugi, pa za prilagajanje na novo okolje in osebe potrebujejo več časa. Strokovne delavke vrtca se trudimo, da bi bila ta izkušnja za vse otroke pozitivna. Zaradi tega namenimo tudi več časa spoznavanju in petju otroških pesmic, prosti igri, prebiranju otroških knjig, plesu in bivanju na prostem, kjer se otroci še bolj sprostijo. Mesec september nas je razveselil s toplim, skoraj vročim vremenom, ki smo ga Vijolični palčki izkoristili za bivanje na prostem.

Inovacija v enoti Kompole: vzgojiteljice želimo otrokom in staršem čim bolj približati branje in prebiranje otroških knjig, tudi kot vir informacij. V letošnjem šolskem letu smo vse strokovne delavke enote Kompole na hodniku uredile Knjižnico Vijoličnih in Mavričnih palčkov. Starši nam že prinašajo otroške knjige, ki jih doma ne potrebujejo več, v naši knjižnici pa so na voljo za izposojo.

Karmen G. Žgank in Urška Krašovec

(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost